Rok dla Niepodległej

W zwiazku z obchodami Roku dla Niepodległej nasza szkoła relalizuje różne działania mające na celu upamiętnienie 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości:

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach przystąpili do projektu „BohaterON – włącz historię!”

Celem akcji  jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także pogłębienie świadomości historycznej młodzieży i społeczności lokalnych,  wywołanie refleksji na temat takich pojęć jak: patriotyzm, odwaga, walka i bohaterstwo.

W najbliższym czasie nauczyciele naszej szkoły przeprowadzą zajęcia z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania, źródeł historycznych oraz elementów historii mówionej. Uczniowie wypiszą kartki pocztowe do żyjących Powstańców Warszawy z podziękowaniami za ich walkę o wolną Polskę.

Koordynator akcji p. Ewelina Sikorska

 

Program Młodzi w Akcji - Wiwat niepodległość!

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu Młodzi w Akcji- Wiwat niepodległość! Jest to program, którego celem jest inspirowanie młodzieży do podejmowania nieszablonowych działań z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Program skierowany jest do uczniów i uczennic szkół podstawowych.

Cele projektu:

  • propagowanie wartości patriotycznych z okazji obchodów Święta Niepodległości,
  • pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej walki Polaków o odzyskanie niepodległości,
  • próba odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas niepodległość dzisiaj i w jaki sposób możemy działać w imię tej wartości w naszym codziennym życiu,
  • wskazanie różnych form świętowania Niepodległości,
  • kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

 

Program Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, w ramach programu Szkoła Ucząca się.

Nad całością projektu czuwa p. Ewelina Sikorska.Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.