Wolontariat w szkole

 

SEKCJA WOLONTARIATU W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAGAJACH

         

We wrześniu jak co roku sekcja wolontariatu zaangażowała się w sprzedaż kalendarzyków – cegiełek, z których zysk zapewni zakup skutera inwalidzkiego dla niepełnosprawnego  ruchowo Bartka Chrzan (16 lat). Udało się zebrać kwotę 151 zł, którą przekazano na konto gdyńskiej Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Wszystkim pomagającym w sprzedaży uczniom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Od października do lutego trwał na terenie szkoły VIII ogólnopolski konkurs fundacji Dwa Skrzydła Anioła – „Cukierek za życzliwość – i ty zostań wolontariuszem.” Udział w konkursie wzięło 11 uczniów naszej szkoły. Chętne ze wszystkich klas dzieci prowadziły przez cztery miesiące zeszyty dobrych uczynków. W zeszytach tych dokumentowały swoje dobre uczynki na rzecz innych. Na etapie szkolnym wyłoniono trzy miejsca: I miejsce – Ksawery Kruszyński z klasy drugiej, II miejsce – Marcelina Pelc – Wiśniewska z klasy czwartej, III miejsce – Oliwia Marczak z klasy drugiej. Zeszyt zwycięzcy wysłany został do Lublina, do fundacji, gdzie udział weźmie w ogólnopolskiej części konkursu.    Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego etapu konkursu nastąpi w marcu 2020r.

W październiku sekcja wolontariatu przyłączyła się do Kampanii „MAMA, TATA, TABLET Nie bądź tabletowym rodzicem”. Naszym zadaniem było rozdawanie rodzicom dzieci z przedszkola i zerówki  ulotek zachęcających do rozważnego korzystania przez ich dzieci z technologii mobilnych takich jak tablet czy smart fon.

 

Jak co roku, od listopada do stycznia sekcja wolontariatu brała udział w XX już ogólnopolskiej akcji „ Góra Grosza”.  Zbiórka pieniędzy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom zakończył się sukcesem, zebraliśmy 125 złotych, które w marcu przekazane zostaną na rzecz dzieci przebywających w instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej. Grosze to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci, dlatego wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom bardzo dziękujemy.

 

 

Opiekun Sekcji Wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim 

Marlena Darmofał-TywoniukWażne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.